fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze

Po raz kolejny na festiwalu pojawi się również piękna piosenkarka Alina Artz – zaśpiewa i wspólnie z Tomasze Kammelem poprowadzi tegoroczny festiwal
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rosyjskiej
W najbliższą sobotę w amfiteatrze im. Anny German w Zielonej Górze odbędzie się czwarty Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rosyjskiej.
- 17 sierpnia scena zielonogórskiego amfiteatru rozbłyśnie na biało, niebiesko i czerwono. O 20.00 rozpocznie się trzygodzinne widowisko, Festiwal Piosenki Rosyjskiej, który poprowadzi, znany już publiczności, duet Alina Artz i Tomasz Kammel. Podobnie, jak w latach poprzednich, festiwal będzie podzielony na trzy części – każda po 50 minut – mówi dyrektor festiwalu Tomasz Nestorowicz. Wydarzenia towarzyszące
W konkursie głównym uczestniczyć będą polscy wykonawcy. Stare przeboje w nowych aranżacjach wykonają: Natalia Sikora, znana polskiej publiczności ze wspaniałego występu w Opolu, gdzie wygrała Super Debiuty oraz z II edycji programu The Voice of Poland, Mateusz Grudziński, Janusz Radek, Michał Szpak, Marcin Kindla, Natalia Szroeder, duety Vika & Marek Kościkiewicz oraz  Mezo & Kasia K8 Rościńska i zespoły Rudzica, Golden Life, Formacja Nieżywych Schabuff, Kreuzberg. Zobacz galerię zdjęć
O tym kto dostanie statuetkę „Złotego Samowara" 2013 i nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł zdecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca dostaną Srebrny i Brązowy Samowar. W zeszłym roku laureatami byli zespól Volver, który zaśpiewał „Milion szkarłatnych róż", Rafał Brzozowski („Zawołaj mnie cicho po imieniu") oraz Maria Niklińska i Jarosław Witaszczyk („Tango rozbitych serc").
Część galową  uświetnią gwiazdy sceny rosyjskiej. Wystąpi królowa piosenki  MakSim, , czyli Marina Maksimowa. Ta wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna została uznana za jedną ze stu najbardziej wpływowych kobiet w Rosji. Jest zdobywczynią dwunastu statuetek „Złotego gramofonu", laureatką nagrody Russian Music Awards kanału MTV.
Dla zielonogórskiej publiczności zagra też pełen energii zespół Gorod 312 (312 to kod pocztowy miasta Biszkek, z którego pochodzi) oraz zaśpiewa wypromowana w prowadzonej przez Ałłę Pugaczową Fabryce Gwiazd, pochodząca z Kazachstanu Viktora Daineko.
W rytmach latino, R&B, Funku i soulu powróci Alexey Chumakov. Popularność zyskał dzięki udziałowi w projekcie „Narodnyj artist" w 2003 r. Występował już w Zielonej Górze, w 2011 r.  Wykonał wtedy swój hit "Tut i tam" w duecie z Michaelem Boltonem.
Po raz kolejny na festiwalu pojawi się również piękna piosenkarka Alina Artz – zaśpiewa i wspólnie z Tomasze Kammelem poprowadzi tegoroczny festiwal. Artystka występowała w tym roku jako główna wokalistka w popularnym w Rosji show ChISo 4102, które zdobyło pozytywną opinię krytyków muzycznych. Po tym projekcie wyjechała do Ameryki, gdzie rozpoczęła pracę nad nową płytą muzyczną razem z amerykańskim producentem, laureatem Nagrody Grammy Tomem Wierem, znanym z pracy z takimi sławami jak No Doubt, Tom Morell, Eric Clapton, Blondie, Rooney, Keith Richards i innymi gwiazdami światowymi.
Organizowany od 2008 r. Festiwal Piosenki Rosyjskiej nawiązuje do festiwalu odbywającego się w latach 1965-1989. Jego laureatami byli między innymi: Urszula, Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Michał Bajor, Jacek Borkowski, Izabela Trojanowska i Czerwone Gitary.
Odpowiednikiem festiwalu zielonogórskiego w ZSRR był Festiwal Piosenki Polskiej w Witebsku. W 1992 zmienił on nazwę na "Słowiański Bazar", z piosenkami wykonywanymi we wszystkich językach słowiańskich.
Tegoroczny festiwal będzie pokazywany na żywo w telewizyjnej Dwójce, początek w sobotę o godz. 20.05. - Szykujemy dla widzów kilka niespodzianek, między innymi gościnny występ zespołu DeMono. Jestem pewien, że widzów TVP2  czekać będą niezapomniane przeżycia i wzruszenia – zapowiada Tomasz Nestorowicz.
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE FESTIWALOWI PIOSENKI ROSYJSKIEJ
11 - 17 sierpnia, godz.18:00, kino Newa - Przegląd filmów rosyjskich
12 - 31 sierpnia, Hotel Ruden - Degustacja kuchni rosyjskiej
16 sierpnia koncerty:
- godz. 19:00, scena przy Ratuszu - Żanna Gierasimowna
- godz. 20:00, podwórko Galerii u Jadźki - Faina Nikolas i Zespół wokalny "Tonika"
16 sierpnia, godz. 19:00, Lubuski Teatr - spektakl "Moskwa Pietuszki" w wykonaniu Teatru Nowego z Krakowa
17/08, godz. 14:00, księgarnia Matras (na deptaku) - spotkanie z Barbarą Włodarczyk - autorką książki "Nie ma jednej Rosji".
17 sierpnia, godz. 10:00-14:00, deptak - Dzień Rosyjski w Strefie Przyjaznej Dzieciom.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA