fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Partyjny ekshibicjonizm Gowina

Bogusław Kośmider. Fot. Wiesław Majka
www.kosmider.krakow.pl
Kompromis polityczny w Krakowie to przykład dla stolicy – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi Bogusław Kośmider, szef krakowskiej PO.
Czy oczekuje pan debaty Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem?
Bogusław Kośmider, przewodniczący PO w Krakowie: Rozmawiać trzeba, ale z poszanowaniem zasad dyskusji i według mnie, należy zacząć rozmowy od poziomu naszej organizacji. Bo są to przede wszystkim wewnętrzne sprawy PO. Nie jestem zwolennikiem publicznego dywagowania. Padło dużo mocnych i niepotrzebnych słów.
A nie brakuje panu debaty wewnątrz PO przed serią nadchodzących wyborów? Sam pan powołał Klub Debaty Obywatelskiej.
Platforma nie narzeka na brak wewnętrznych debat. Rozmawiamy, dyskutujemy konstruktywnie na temat zmian w partii, na tematy gospodarcze i miejskie. Co innego debata wewnątrz PO, a co innego przeciwko PO. Widać, że Gowin nie potrafi już się odnaleźć w Platformie. Niepotrzebnie promuje partyjny ekshibicjonizm.
Czas, żeby poszedł na swoje?
To przede wszystkim jego - Jarosława Gowina – wybór i ewentualna decyzja. Nie ma szans na sukces partyjny. Z małych partii nic efektywnego nie wynika.
Miejsce Gowina jest jeszcze w PO?
Platforma to bardzo szeroka organizacja, w której mieszczą się i konserwatyści, i liberałowie. Możemy się różnić w wielu sprawach, ale obowiązuje nas wszystkich zgoda co do spraw podstawowych i jak w każdej organizacji, lojalność. Na to pytanie, znając zasady, powinien odpowiedzieć sobie sam Gowin.
Więcej w czwartkowej "Rzeczpospolitej"
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA