fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mediatel nie dla Hawe

Bloomberg
Budujące sieci światłowodowe Hawe rozwiązało umowę inwestycyjną z Mediatelem i Magna Polonia. Spółka nie przejmie kontroli nad Mediatelem
O blisko 13 proc. urósł we wtorek na zamknięciu sesji kurs akcji Hawe po tym, jak spółka poinformowała rano o dodatkowym kontrakcie z TK Telekom, a w ciągu dnia PAP opublikował rozmowę z prezesem Krzysztofem Witoniem. W wywiadzie szef Hawe poinformował, że wyniki II kwartału br. będą lepsze niż w analogicznym okresie 2012 r.
O tym, że tegoroczne rezultaty grupy będą najlepsze w jej historii Witoń mówił już wcześniej, dlatego też trudno przesądzać, czy to właśnie ta zapowiedź wywołała wzrost kursu walorów firmy na wtorkowej sesji.
Być może inwestorzy spodziewali się natomiast czegoś innego. Już po zamknięciu notowań Hawe poinformowało, że jednak nie przejmie innej giełdowej firmy – Mediatela - hurtowego operatora telekomunikacyjnego z portfela Magna Polonia.
To, że rozmowy zakończyły się fiaskiem potwierdziły też komunikaty samej Magny i Mediatela.
Wszystkie trzy podmioty podały, że dziś rozwiązano umowę inwestycyjną z 27 maja, na mocy której miano określić zasady współpracy przy przeprowadzeniu transakcji polegającej na podniesieniu kapitału zakładowego Mediatela, do którego Hawe miało wnieść udziały w swojej najważniejszej firmie zależnej – Hawe Telekom.
Mediatel miał wyemitować dla Hawe walory po cenie emisyjnej wynoszącej 2 zł, czyli dużo powyżej kursu na giełdzie. Przy tej cenie i liczbie nowych akcji, Hawe Telekom wycenione zostało na około 370 mln zł. Krzysztof Witoń w rozmowie z „Parkietem" oceniał ją jednak na dużo wyżej.
„Umowa Inwestycyjna została rozwiązana z powodu nieosiągnięcia przez jej Strony porozumienia co do zmiany warunków transakcji będącej przedmiotem umowy" - podano.
O planach Hawe i Mediatela „Parkiet" pisał jako pierwszy. Nasze informacje, a potem komunikaty giełdowych firm je potwierdzające sprawiły że kurs akcji Mediatela zyskał silnie na wartości, rosnąc powyżej 1 zł. W najlepszym momencie papier Mediatela kosztował nawet 1,57 zł. Zanim ogłoszono transakcję oscylował blisko 90 gr.
Sytuację wykorzystał jeden z większych akcjonariuszy Magny i Mediatela, Cezary Gregorczuk, który sprzedawał w ostatnich tygodniach zarówno akcje funduszu, jak i operatora. W części transakcji, jako strona kupująca ujawnił się prezes Magny i Mediatela, Mirosław Janisiewicz.
1 lipca walne zgromadzenie akcjonariuszy Hawe m.in. powołało członków rady nadzorczej kolejnej kadencji. Jej szeregi zasilił znany inwestor – Dawid Sukacz.
We wtorek na zamknięciu za akcję Mediatela płacono 1,14 zł, a papier Magny kosztował 21 gr. Kursy spółek nie zmieniły się wobec ceny z poniedziałku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA