fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Akcje NWR mocno w dół, spółka wypadnie z FTSE 250

Akcje spółki wydobywczej New World Resources (NWR) zniżkowały w czwartek na giełdzie w Pradze nawet o 15 procent, ponieważ inwestorzy sprzedawali akcje firmy, która z końcem tygodnia wypadnie z indeksu FTSE 250
NWR miał rekordowo wysokie straty w ostatnich dwóch kwartałach z powodu spadku cen węgla i niskiego popytu ze strony borykających się z problemami hut stali.
Choć firma zapowiedziała zamknięcie lub sprzedaż części działalności i zwolnienia pracowników, by powrócić do zysków, jej akcje osiągnęły w czwartek najniższy w historii poziom 20,5 korony.
Do zniżek akcji firmy przyczyniało się też ogólne pogorszenie nastrojów na giełdach po środowych wypowiedziach prezesa Fed, a także obniżka ceny docelowej Bank of America Merrill Lynch dla spółki, powiedzieli analitycy.
"Mamy jedną złą wiadomość po drugiej" - powiedział analityk Komercni Banka, Josef Nemy.
"Sądzę, że akcjom trudno będzie znaleźć dno, ponieważ firma przynosi straty i ma ogromne zadłużenie" - dodał.
NWR po zamknięciu piątkowej sesji wypadnie z indeksu FTSE 250, co oznacza, że jego akcje przestaną być w kręgu zainteresowań inwestorów, których portfele odzwierciedlają skład indeksu.
Akcje NWR spadły w ciągu ostatniego półtora roku o 84,5 procent wobec spadku indeksu spółek górniczych FTSE 350 mining  o 24 procent w tym samym okresie.
Kapitalizacja spółki spadła zaś do 287 miliona dolarów, z czego w ciągu ostatnich dwóch dni zmalała o 115 milionów.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA