fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowatorski system płatności telefonem Pekao

Pekao wprowadza system, dzięki któremu sklepy będą mogły przyjmować płatności bezgotówkowe bez terminana POS, a jedynie przy użyciu telefonu komórkowego
To pierwszy taki system w Polsce, nazywa się PeoPay. By korzystać z systemu można być klientem dowolnego operatora komórkowego i dowolnego banku, trzeba jedynie ściągnąć darmową aplikację. Teraz 750 tys. punktów handlowo-usługowych wciąż nie korzysta z terminali płatniczych. – Mamy nadzieję, że szybko staną się ona naszymi klientami. Szacujemy, że do końca roku podpiszemy umowy z kilkunastoma tysiącami sklepów i punktów usługowych, które w tej chwili w ogóle nie obsługują płatności bezgotówkowych. Ze strony klientów sklepów spodziewamy się zainteresowania i korzystania z nowatorskiego rozwiązania przez kilkadziesiąt tysięcy osób – mówi Grzegorz Piwowar, wiceprezes Banku Pekao.
Koszty dla handlowców mają być negocjowane indywidualnie, jednak jak deklaruje bank będą o około połowę niższe niż w przypadku opłaty interchange pobieranej przy płatności kartą.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA