fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Najpóźniej rodzą Włoszki

Flickr
Liczba Włoszek, które decyduję się mieć dziecko w późniejszym wieku, jest jedną z najwyższych w Europie, podobnie jak liczba kobiet rodzących przez cesarskie cięcie.
W 2010 roku 34,7 procenta  Włoszek rodzących swoje pierwsze dziecko ukończyło 35 lat - wynika z raportu Euro-Peristat, który analizuje wskaźniki zdrowia matki i dziecka  z 29 krajów europejskich.
Drugim na liście krajem, w którym kobiety rodzą później, jest Hiszpania - 29,5 procenta Hiszpanek rodzących pierwsze dziecko miało ukończone 35 lat, a trzecim - Irlandia: 27,9 proc.
We Włoszech występuje równocześnie jeden z najniższych wskaźników urodzeń przez kobiety poniżej 20 roku życia.
Pod względem liczby cesarskich cięć Włochy zajmują drugie miejsce wśród badanych krajów - taką metodę w 2010 roku wybrało z różnych przyczyn 38 procent kobiet. Wszelkie rekordy bije pod tym względem Cypr - aż w przypadku 52 procent rodzących  zastosowano metodę cesarskiego cięcia. W raporcie stwierdzono, że ta procedura medyczna jest coraz częściej stosowana w całej Europie. Wyjątkami są Szwecja i Finlandia, gdzie zanotowano spadek liczby cesarskich cięć.
Źródło: Ansa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA