fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Aktor z fałszywą bronią na premierze w amerykańskim kinie

Jefferson City
Domena publiczna
Podczas premiery filmu Iron Man 3 w amerykańskim mieście Jefferson City na salę wszedł mężczyzna uzbrojony w fałszywą broń i maskę. Na sali zapanowała panika
Kierownicy kina wynajęli aktorów, którzy przebrani za policjantów, tytułowego bohatera i mężczyznę w masce pojawili się podczas wczorajszej premiery.
Widzowie w panice zaczęli dzwonić na policję pamiętając o tragedii do jakiej doszło w lipcu zeszłego roku w Denver podczas premiery filmu "Mroczny Rycerz powstaje". W wyniku strzelaniny śmierć poniosło wtedy 12 osób, a 38 odniosło obrażenia.
Menadżerowie kina przeprosili wszystkich widzów. Aktor przez nich wynajęty miał podobny strój do mężczyzny, który otworzył ogień do widzów w zeszłym roku.
Policjanci zareagowali na zgłoszenia przerażonych widzów. - Wszystko wskazywało, że reagujemy na prawdziwe zgłoszenie. Film opowiadał o superbohaterze, na sali pojawił się mężczyzna ubrany na czarno, myśleliśmy, że wydarzy się coś złego - mówi policjant z Jefferson City Doug Shoemaker.
"Pragniemy przeprosić wszystkich widzów, którzy poczuli, że znajdują się w stanie zagrożenia. Całe zdarzenie miało być wyłącznie elementem przedstawienia. Nie mieliśmy w zamiarze wywołać paniki wśród naszych widzów. Podejmiemy niezbędne kroki w celu uniknięcia takich sytuacji na przyszłość" - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez kierownictwo kina .
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA