fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Pałacu Prezydenckiego

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W Pałacu Prezydenckim około godziny 21:30 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa ma dotyczyć ultimatum prezydenta ws. 2 mld złotych dla mediów publicznych.

O spotkaniu Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim poinformował portal 300polityka. Według nieoficjalnych informacji tematem rozmowy z prezydentem jest postawione ultimatum ws. przyszłości prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Wirtualna Polska informowała wczoraj, że prezydent zażądał od przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego odwołania przez Radę Mediów Narodowych prezesa TVP. Miałoby to skłonić Andrzeja Dudą do złożenia podpisu pod ustawę o dotacji dla mediów publicznych. 

Prezydent ma czas do piątku, by podjąć decyzję w sprawie ustawy. Według pojawiających się wczoraj informacji, Jarosław Kaczyński miał nie wyrazić zgody na odwołanie Jacka Kurskiego. 

Ustawa o przekazaniu mediom publicznym rekordowo wysokiej dotacji - 1,95 mld złotych została przegłosowana w Sejmie. Za było 232 parlamentarzystów, 220 opowiedziało się przeciw. 

Przeciw ustawie był Senat, projekt odrzuciła również sejmowa komisja kultury.

Źródło: 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA