fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Policja przeprasza za wejście na teren Politechniki Warszawskiej

Policja przeprasza za wtargnięcie na terenie Politechniki Warszawskiej
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Komendant Stołeczny Policji wydał oświadczenie w sprawie wejścia funkcjonariuszy na teren Politechniki Warszawskiej. "Doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca" - uważa nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, domaga się od Komendanta Stołecznego Policji wyjaśnień w sprawie sobotnich wydarzeń, związanych z protestem kobiet.

W czasie demonstracji funkcjonariusze weszli na teren uczelni, próbując zapobiec ucieczce otoczonych manifestantów.

W środę na stronie KSP pojawiło się oświadczenie Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Zapewnia, że "działania nie były w żadnym zakresie skierowane przeciw społeczności akademickiej, ani autonomii Politechniki Warszawskiej".

"Nie zmienia to oczywiście faktu, że doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Chciałbym złożyć na ręce Pana Rektora wyrazy ubolewania z tego powodu" - dodaje Komendant Stołeczny Policji.

Nadinspektor tłumaczy, ze funkcjonariusze, którzy weszli na teren uczelni, "opuścili go niezwłocznie po tym, gdy zostali poinformowani o fakcie przebywania w jej obrębie".

"Wierzę, że ten jednostkowy incydent nie położy się cieniem na nasze relacje. Ze swojej strony zapewniam o stałej gotowości do udzielenia wszechstronnego wsparcia kierowanej przez Pana Profesora uczelni w zakresie, który uzna ona za stosowny" - zakończył Dobrodziej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA