fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Rabiej za granicą bez wiedzy Trzaskowskiego. Dymisja

Paweł Rabiej
tv.rp.pl
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej odpoczywa na zagranicznym urlopie po przechorowaniu Covid-19. Tyle że nie dostał urlopu, a o jego wyjeździe nie wiedział Rafał Trzaskowski - informuje TVN24.

O tym, że choruje na Covid-19, Rabiej poinformował w połowie października.

W Ratuszu Rabiej odpowiada za służbę zdrowia. O tym, że wyjechał - najprawdopodobniej do Grecji - nie wiedział nawet prezydent Rafał Trzaskowski. Nie dał zgody na ten wyjazd, a Paweł Rabiej nie dostał urlopu.

Rabiej w smsowej korespondencji z TVN24 zapewnia, że "uczestniczy zdalnie we wszystkich kluczowych spotkaniach dotyczących sytuacji zdrowotnej w Warszawie".

"Do Biura Kadr i Szkoleń Urzędu m. st. Warszawy nie wpłynął wniosek Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Pawła Rabieja"- cytuje TVN24 słowa rzeczniczki Ratusza.

Rzeczniczka informuje też, że w związku z wyjazdem Rabieja jego obowiązki zostały rozłożone na innych wiceprezydentów, a wobec Rabieja "zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe".

Paweł Rabiej twierdzi, że wniosek o urlop składał online na początku zeszłego tygodnia, nie otrzymał informacji, że nie został zatwierdzony. Na wyjazd zaś zdecydował się na podstawie zaleceń lekarza, bo "po przebytej chorobie organizm jest bardzo osłabiony i podatny na kolejne ciężkie zakażenia".

Po upublicznieniu tej informacji Rabiej przeprasza.

"Przepraszam za zaistniałą sytuację, nie miałem świadomości że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro Warszawie w pracy".

Wieczorem prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że podjął decyzję o zdymisjonowaniu Rabieja.

W TVN24 Trzaskowski przyznał, że przez ostatnie miesiące pandemii Rabiej bardzo ciężko pracował, ale zachował się "niepoważnie", stąd decyzja o jego zwolnieniu.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA