fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Miasta chcą zmienić nasze przyzwyczajenia komunikacyjne

Bloomberg
Tylko kilka miast w Polsce pracuje nad planami tzw. zrównoważonej mobilności. Bez ich wdrożenia ruch w aglomeracjach czeka paraliż.
Liczba pasażerów komunikacji miejskiej w latach 2010–2013 stopniała o niemal 8 proc. W ciągu dekady przybyło natomiast w Polsce około 7,5 mln samochodów. Miasta przestały być przyjazne mieszkańcom, a transport stał się niewydajny (średnia prędkość w godz. szczytu w Polsce to 37–40 km/h). Rosnące korki i emisja spalin sprawiają, że samorządowcy zaczynają dostrzegać problem zrównoważonej mobilności. Do tej pory jednak zaledwie parę miast prowadzi prace nad planami rozwiązania tego problemu.

Właśnie ten temat poruszany będzie w panelu dyskusyjnym „Zrównoważona mobilność miejska jako innowacyjne podejście do zarządzania miastem" podczas II Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie (odbędzie się 5–6 kwietnia).

Nad usprawnieniem transportu pracuje m.in. Gdańsk. – Od lat inwestujemy w rozwój komunikacji publicznej. Dotychczas zrealizowaliśmy duże projekty w zakresie rozwoju i modernizacji sieci tramwajowej, modernizacji taboru autobusowego...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA