fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Zmiana u sterów chińskiego koncernu w Polsce

materiały prasowe
Huawei ma nowego dyrektora zarządzającego w naszym kraju. Polskim oddziałem chińskiego giganta na rynku technologii pokieruje Xueming Xu.
Ster od Junfeng Li, dotychczasowego szefa Huawei Polska, Xueming Xu przejął w grudniu. Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich grup biznesowych firmy.
Xueming Xu posiada ponad 16-letnie doświadczenie w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT). Z firmą Huawei jest związany od 2000 r. Do zespołu dołączył jako menedżer ds. produktów dla sieci mobilnych. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na rynkach takich, jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W 2008 r. przejął obowiązki dyrektora departamentu produktów dla sieci szkieletowych, gdzie odpowiadał za sprzedaż globalną. Pod jego kierownictwem Huawei znacznie zwiększył zatrudnienie, co przełożyło się na dynamiczny wzrost sprzedaży. W 2012 roku Xueming objął stanowisko wiceprezesa sprzedaży w oddziale w Rosji, gdzie powierzono mu sektor telekomunikacyjny. Nowy dyrektor zarządzający zapowiada, że będzie kontynuował strategię firmy, zakładającą rozwój standardów rozwiązań chmurowych oraz umacnianie pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych poprzez dalsze inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych.
Celem Xueming jest również zwiększenie udziałów marki na rynku smartfonów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA