fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Rozgoryczona branża IT

sxc.hu
ePaństwo to dla firm duża szansa – przynajmniej w teorii. Na razie jednak skarżą się na zastój w przetargach publicznych i brak dialogu.

Pod względem cyfryzacji i informatyzacji Polska mocno odstaje od krajów „starej" Unii Europejskiej. W planach i w trakcie realizacji jest wiele projektów, które mają zmniejszyć ten dystans. Jednak przedstawiciele branży IT alarmują, że od pewnego czasu biznes w Polsce prowadzi się stosunkowo trudno.

Nie ma zaufania

Rozmawialiśmy z kilkoma firmami informatycznymi, wszystkie zastrzegły sobie anonimowość. Narzekają m.in. na stagnację w ogłaszaniu nowych przetargów. Problematyczny jest brak ciągłości w realizowanych projektach. Brakuje też specjalistów (jedyną osobą, której kompetencji firmy IT nie negują i o której wypowiadają się w superlatywach, jest minister cyfryzacji Anna Streżyńska).

– Rządy koalicyjne dysponowały większą pulą specjalistów, teraz – po czystkach w poszczególnych resortach i instytucjach publicznych – trudno współpracować przy projektach IT – twierdzi jeden z naszych rozmówców. Wtóruje mu przedstawiciel innej firmy. – Now...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA