fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

#RZECZoBIZNESIE: Daniel Arak: Cały świat kierowcy w jednej aplikacji

tv.rp.pl
Samochód na abonament to idea, którą chcemy wdrożyć jeszcze w tym roku – mówi Daniel Arak, prezes Itmagination, gość programu Pawła Rożyńskiego.

Aplikacja JustDrive pozawala zapłacić za tankowanie smartfonem.

- Nasza aplikacja działa na wszystkich stacjach PKN Orlen oraz Bliska. Tankując paliwo można zapłacić aplikacją przy dystrybutorze – mówił Arak.

Zdradził, że w pierwsze 24 godziny aplikacja zdobyła ponad 1 tys. użytkowników, a planowano o wiele mniej.

Gość zaznaczył, że dzięki aplikacji dostaje się zniżkę 5 gr na litrze paliwa.

- Na razie kierujemy te usługi do firm. Prowadzimy rozmowy z partnerami, aby zaspokoić potrzeby innych grup społecznych – stwierdził.

Arak zaznaczył, że ich partnerem jest również Innogy. - Będziemy dążyli do tego, aby za pomocą JustDrive płacić za paliwo konwencjonalne, gaz, ale także za prąd – mówił.

- W kilka miesięcy jesteśmy w stanie sprawić, że zamówienie samochodu będzie tak samo proste jak zamówienie pizzy – za pomocą jednego kliknięcia w naszej aplikacji. To jest drugi krok dla JustDrive – zdradził gość.

- Chcemy, żeby w jednej aplikacji był cały świat kierowcy. Żeby tam można było wybrać samochód, zatankować go, serwisować, finansować czy ubezpieczyć. Chcemy, żeby samochód był dostępy jako usługa. Samochód na abonament to idea, którą chcemy wdrożyć jeszcze w tym roku – dodał.

Tłumaczył, że JustDrive pozwala przedsiębiorcom w 60 sekund zainstalować i zarejestrować się w aplikacji. - Później cała transakcja przebiega 12 sekund. Zautomatyzowaliśmy to, co już istnieje – mówił.

Podobne rozwiązania dostępne są w Wielkiej Brytanii bądź w Singapurze. - Różnica jest taka, że my oferujemy to jako niezależny operator – zaznaczył gość.

Itmagination zatrudnia blisko 500 osób i realizuje usługi z obszaru tworzenia oprogramowania oraz analizy danych.

- Naszą misją jest wzmacniać innowatora w każdym z nas. Zarówno klientom i partnerom pokazujemy jak można wykorzystać technologię, żeby pewne rzeczy robić łatwiej, szybciej i lepiej. Wykorzystujemy technologię dla dobra tego świata - tłumaczył Arak.

- Od samego początku podział naszych przychodów przypada po połowie na Polskę i zagranicę. Założyliśmy firmę w kryzysie i jesteśmy nauczeni, żeby dywersyfikować ryzyko, zarówno poprzez branże, technologie, jak i geografię. Mamy wielu klientów W USA, Europie Zachodniej czy Rosji – wyliczał.

Itmagination jest firmą w rękach prywatnych. - Jestem jednym z 3 współwłaścicieli. Korzystamy z różnych instrumentów finansowych, które wspierają nasz kapitał obrotowy i dalszy rozwój. W przypadku JustDrive jesteśmy otwarci na inwestorów strategicznych – mówił Arak.

- Giełda to kwestia do rozważenia. Czy warto wchodzić na giełdę będziemy myśleć w przyszłym roku. W tym roku skupiamy się na ekspansji – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA