fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Pielgrzymi szli na Jasną Górę z aplikacją mobilną

Fotorzepa
Bonafide – aplikacja mobilna stworzona przez Związek Cyfrowa Polska (ZCP), który zrzesza takie firmy, jak Samsung, LG, czy Google – przyjęła się wśród uczestników pięciu pielgrzymek na Jasną Górę.

Cyfrowe rozwiązanie adresowane specjalnie pielgrzymom, o którym „Rzeczpospolita” pisała kilka tygodni temu, pilotażowo testowano w sierpniu. Apkę w tym czasie pobrało prawie 2 tys. osób. Jak podaje ZCP, największą grupą odbiorców Bonafide okazali się 20-kilkulatkowie.

Czytaj także: Innowacyjna aplikacja specjalnie dla pielgrzyma

Bonafide testowano podczas pielgrzymek: lubelskiej, kieleckiej, krakowskiej, radomskiej oraz warszawskiej pielgrzymki niepełnosprawnych.

- Była to akcja pilotażowa zainicjonowana tuż przed rozpoczęciem się pielgrzymek, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że aplikacja przyjęła się z takim zainteresowaniem - mówi Michał Kanownik, prezes związku.

I zapowiada, że po udanym debiucie projekt powinien zostać rozszerzony na całą Polskę. - Jeszcze tej jesieni chcemy zorganizować specjalne szkolenia z obsługi aplikacji dla duchownych z całego kraju, którzy odpowiadają za organizację pielgrzymek w swoich diecezjach tak, by w przyszłym roku Bonafide mogła połączyć wszystkich pielgrzymów z każdego zakątka Polski - podkreśla Kanownik.

Aplikacja ta łączy w sobie cechy portalu społecznościowego, gdzie można relacjonować przebieg wędrówki, ułatwia organizatorom kontakt z uczestnikami pielgrzymek, umożliwia zapoznanie się z trasą konkretnej pielgrzymki, znajdowanie punktów żywieniowych i noclegów na tarasie. - Możliwość umieszczania swoich relacji, przemyśleń, czy choćby zdjęć z trasy okazała się atrakcyjna dla testujących aplikację pielgrzymów - zaznacza prezes ZCP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA