fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Australia: Policjant ukamienował wombata. Wideo trafiło do sieci

adobestock
Australijska policja poinformowała że prowadzi śledztwo w sprawie funkcjonariusza, który - jak wskazuje film udostępniony online - ukamienował wombata.

Na wideo można zobaczyć mężczyznę bez koszulki, goniącego wolno poruszającego się wombata po polnej drodze. Mężczyzna rzuca w niego kamieniami, tymczasem inna osoba filmuje zdarzenie z samochodu i dopinguje rzucającego. Mężczyzna pokazuje gest z kciukiem w górę, a oprawca trafia torbacza co najmniej trzy razy, zanim zwierzę pada na ziemię i przestaje się poruszać.

Mężczyzna podnosi ręce w zwycięskim geście do kierowcy, który odpowiada, śmiejąc się: "O nie, stary, zabiłeś go!"

Wombaty to małe torbacze mieszkające w norkach, zwykle żerujące nocą. Są gatunkiem chronionym w całej Australii.

Telewizja ABC podała, że Grant Stevens, szef policji stanu Australia Południowa potwierdził, że mężczyzna na nagraniu to funkcjonariusz policji. Sprawa ma zostać zbadana w postępowaniu wewnętrznym, ale w przypadku potwierdzenia przestępstwa może mieć także szersze reperkusje.

Policja stanowa z Australii Południowej poinformowała z kolei, że ??„miała świadomość” istnienia filmu, krążącego w mediach społecznościowych, przedstawiającego mężczyznę „zadającego obrażenia wombatowi”. „W tej chwili możemy potwierdzić, że traktujemy sytuację bardzo poważnie i uważnie analizujemy wideo” - oświadczyły służby. „Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie w celu formalnej identyfikacji mężczyzny, a następnie podjęcia odpowiednich działań w razie potrzeby” - dodano w komunikacie.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA