fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Śmierć Dawida Kosteckiego

W organizmie Kosteckiego znaleziono ślady leków psychotropowych. Przepisane przez lekarza

Fotorzepa/ Krzysztof Łokaj
W organizmie Dawida Kosteckiego, byłego boksera, który zmarł w areszcie na Białołęce, wykryto obecność dwóch silnych leków: przeciwdepresyjnego Citalopramu i przeciwpsychotycznego Ketrelu - twierdzi portal tvp.info.

Jak donosi tvp.info, informacje, do których dotarła stacja, potwierdza prokuratura. Nie chciała jednak ona przyznać, jakie lekarstwa zażywał Kostecki. Według portalu tvp.info były to Ketrel, Citalopram oraz Depakine Chrono. Śladów tego ostatniego - tzw. stabilizatora nastroju - nie wykryto w organizmie byłego boksera.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że Dawid Kostecki zgodnie z zaleceniami lekarza psychiatry przyjmował leki, mające na celu normalizację obniżonego nastroju - powiedział tvp.info Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. - Uzyskana opinia toksykologiczna potwierdziła obecność tych leków w organizmie Dawida Kosteckiego, a ich stężenie mieściło się w ramach stężeń terapeutycznych, wynikających z zaleceń lekarza psychiatry - podkreślił rzecznik, według którego Kostecki "znajdował się w obniżonym nastroju psychicznym" i korzystał z pomocy psychologa i psychiatry.

Kostecki nie dostał leków do celi, by samemu nimi dysponować, tylko codziennie przynoszono mu właściwe ich dawki.

Źródło: rp.pl/ tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA