fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Nieoficjalnie: Sasin podjął decyzję o dymisji Kowalskiego

Janusz Kowalski
tv.rp.pl
Janusz Kowalski wkrótce straci stanowisko wiceministra aktywów państwowych - poinformował TVN24, powołując się na informację PAP. Decyzję o dymisji Kowalskiego miał podjąć wicepremier Jacek Sasin.

PAP, powołując się na źródło w PiS podał, że Sasin postanowił odwołać Kowalskiego ze względu na jego ostatnie wypowiedzi na temat negocjacji prowadzonych przez polski rząd ws. budżetu UE.

Kowalski był zwolennikiem zawetowania budżetu Unii przez Polskę w związku z treścią rozporządzenia wiążącego wypłatę środków unijnych z kryterium praworządności. Już w lipcu Kowalski sformułował apel "weto albo śmierć".

Dowiedz się więcej:

Dymisja Janusza Kowalskiego? Ziobro: Traktuję to jako plotkę

Minister Janusz Kowalski: Dymisja? Nie widzę powodu

W poniedziałek, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Kowalski zdradził, że w czasie posiedzenia zarządu Solidarnej Polski rekomendował wyjście partii z klubu Zjednoczonej Prawicy w Sejmie i utworzenie własnego klubu w parlamencie. Ostatecznie wniosek przepadł.

Solidarna Polska przekonuje, że - mimo kompromisu ws. rozporządzenia wiążącego wypłatę środków z UE z kryterium praworządności - umożliwia ono odbieranie Polsce pieniędzy z funduszy UE i ogranicza suwerenność Polski.

Źródło: TVN24, PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA