fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Firmowi maratończycy czują się niedoceniani

123RF
Zabiegając usilnie o nowych pracowników, zwłaszcza milenialsów, wiele firm zaniedbuje osoby z dłuższym stażem. W rezultacie ich zaangażowanie spada.

Około 15 proc. pracowników polskich przedsiębiorstw to maratończycy, którzy w obecnej firmie pracują od co najmniej dziesięciu lat. Do niedawna mogli być przykładem zaangażowania i lojalności.

Jednak w tym roku ich zaangażowanie dramatycznie spadło: malejąc w niemal dwukrotnie większym tempie niż u wszystkich badanych – zwraca uwagę raport firmy doradczej Aon Hewitt opracowany na podstawie badania, które objęło prawie 72 tysiące pracowników (w tym menedżerów) ze 119 firm w Polsce.

Jak z niego wynika, o ile jeszcze w ubiegłym roku ponad połowa maratończyków była zaangażowana w pracę, to obecnie ta grupa skurczyła się do 44 proc. Natomiast zaangażowanie wszystkich badanych zmniejszyło się o 4 pkt proc., do 48 proc.

Granica cierpliwości

Ten spadek zaangażowania nie tylko oznacza, że maratończycy mogą być mniej efektywni w codziennych obowiązkach, ale też bardziej skłonni do zmiany pracodawcy. Tymczasem w ostatnich latach, gdy poprawa koniunktury na ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA