fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Szydło: zakup śmigłowców to priorytet

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zakup śmigłowców dla armii to jeden z naszych priorytetów - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że "w tej chwili zostały ogłoszone procedury przetargowe".

Premier Szydło została zapytana w radiu RMF FM o deklarację szefa MON Antoniego Macierewicza, który zapowiadał zakup śmigłowców dla polskiej armii. Szefowa rządu odparła, że "zostały w tej chwili już ogłoszone procedury przetargowe i będą uruchomione przetargi na śmigłowce". "Rzeczywiście to jest jeden z naszych priorytetów i deklaracji" - zapowiedziała.

Wyraziła też nadzieję, że "wystartują w tych konkursach firmy, które w Polsce produkują śmigłowce". "Myśmy założyli, że chcemy, żeby przemysł obronny był kołem napędowym polskiej gospodarki. Tak jest m.in. zapisane w Planie Odpowiedzialnego Rozwoju" - zaznaczyła Szydło.

Dopytywana, kiedy pojawią się śmigłowce dla wojska, premier odpowiedziała, że "kiedy zakończą się procedury przetargowe".

Jak przypomniała, wcześniejsze ogłoszone przez MON przetargi, które zostały unieważnione. "Nie zakończyły się sukcesem ze względów formalnych i ze względów również i takich, że nie zostały wypełnione wymogi zgłaszane przez ministerstwo" - zaznaczyła premier. Dodała, że "nie było możliwości technicznych, do tego żeby na taki sprzęt, na jaki oczekiwała polska armia był na tamten moment wypełniony".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA