fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kronika kwarantanny

materiały prasowe
Nowa płyta Kazika powstała spontanicznie, w rekordowym tempie sześciu tygodni. Wszystko dlatego, że z powodu kwarantanny i zamkniętych granic zebranie w sali prób oraz w studio wszystkich muzyków Kultu okazało się niemożliwe. Na miejscu w Warszawie był jednak Wojciech Jabłoński, multiinstrumentalista i gitarzysta zespołu. I to właśnie z nim Kazik stworzył swoje najlepsze i najważniejsze dzieło w XXI wieku będące muzycznym kolażem wszystkich znanych dotąd twarzy artysty. Jednocześnie w warstwie lirycznej „Zaraza" to fantastyczna kronika kwarantanny.

Album otwiera fraszka o sposobie na przetrwanie polegającym na ograniczeniu podróżowania do pomieszczeń własnego mieszkania, nosi tytuł „Kwarantanna". Chwilę później wokalista śpiewa, iż faktycznym wirusem Ziemi są ludzie niszczący środowisko przekonani o wyższości nad naturą, która dzięki izolacji odżywa. Podobny temat porusza w utrzymanym w swingowym klimacie „Nigdzie już nie pójdę dziś", gdzie przedstawia Covid-19 jako karę wymierzoną nam przez naszą planetę. „Noże i pistolety" to z kolei wizja ludzkiego buntu spowodowanego utratą środków do życia – a wszystko w rytmie samby.

Na płycie Kazika znajdziemy również opis nowych zachowań powstałych wskutek pandemii. „Kluczem przyciskaj windę" to murowany hit, przebojowy utwór rodem z dancingu obrazujący rozmaite paranoje, w które ludzie popadli w ciągu ostatnich miesięcy. „Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale" to z kolei tytuł, który idealnie puentuje czas, w którym z jednej strony życie zwo...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA