fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Grzegorz Schetyna nie wystartuje w wyborach na szefa PO

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Obecny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że nie wystartuje w wyborach na szefa partii. Schetyna poparł kandydaturę Tomasza Siemoniaka.

Pierwsza tura wyborów szefa Platformy Obywatelskiej odbędzie się 25 stycznia.

Do tej pory zgłosiło się czterech kandydatów: Borys Budka, Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz i Bogdan Zdrojewski.

- Ostatnie 4 lata to trudny, ale dobry czas dla Platformy. Po wyborach w 2015 roku musieliśmy odbudować struktury i to się udało - mówił na konferencji prasowej Schetyna.

- Chcę podziękować wszystkim, którzy byli z nami przez ostatnie 4 lata. Członkom, sympatykom, szefom kół, powiatów i regionów - dodał.

- Chcę podziękować milionom Polaków, którzy nam zaufali. Którzy wiedzieli że Platforma Obywatelska daje nadzieję - kontynuował.

- Przyszedł czas na nowy rozdział. Najlepszym kandydatem na następną kadencję jest mój przyjaciel Tomasz Siemoniak - powiedział Schetyna. - To czas, gdy trzeba otwierać się na nowych ludzi. Wspierając Tomasza Siemoniaka zrobimy wszystko, żeby projekt Koalicji Obywatelskiej był coraz silniejszy - dodał.

Do końca dnia politycy partii mogą zgłaszać swoje kandydatury.  

– Trudno jest doradzać w takiej sytuacji człowiekowi, który tyle dla Platformy zrobił. Przez 4 lata wyciągnął partię. Cztery lata temu mieliśmy 11-12 proc. poparcia, wielu skazywało partię na niebyt - mówił dziś rano o decyzji Schetyny Sławomir Neumann.

Nowego przewodniczącego partii wybiorą wszyscy członkowi Platformy Obywatelskiej. Lider zostanie wybrany w drodze głosowania korespondencyjnego.

Jeżeli będzie potrzebna druga tura głosowania, odbędzie się 8 lutego. Aby zgłosić swoją kandydaturę, potrzebnych jest co najmniej 10 podpisów członków Rady Krajowej PO.

W sondażu Instytutu Badań Pollster dla „SE” najwięcej ankietowanych wskazało Borysa Budkę jako osobę, która powinna stanąć na czele PO. Schetyna zajął w sondażu ostatnie miejsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA