fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Erdogan spotka się z papieżem w Watykanie

AFP
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedzi Watykan 5 lutego na zaproszenie papieża Franciszka i podziękuje mu za jego wsparcie ws. Jerozolimy - informują tureckie media.

Do spotkania dojdzie po tym, jak papież wyraził sprzeciw wobec jednostronnej decyzji Stanów Zjednoczonych o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesieniu tam swojej ambasady. Jak informuje turecka prasa, Franciszek wspierał także inicjatywy unieważnienia tej decyzji na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Erdogan i papież kilkakrotnie rozmawiali ze sobą na początku grudnia, gdy prezydent zaprosił papieża na nadzwyczajny szczyt Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), która odbyła się w Stambule w czasie jerozolimskiego kryzysu.

Gazeta "Sabah" twierdzi, że na spotkaniu Erdogan planuje podkreślić potrzebę ochrony Jerozolimy jako "świętego miasta trzech religii" i będzie prosić o dalsze wsparcie Stolicy Apostolskiej w tej kwestii. Rozmówcy mają też omówić wydarzenia w Iraku i Syrii a także kwestie migracji.

Papież Franciszek złożył oficjalną wizytę w Ankarze pod koniec 2014 roku.

Po podróży do Watykanu, prezydent Erdogan wyruszy w dalszą trasę - do trzech krajów Ameryki Łacińskiej - Wenezueli, Brazylii i Paragwaju. Wizyty mają dotyczyć współpracy gospodarczej.

Źródło: rp.pl/ Hurrieyt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA