fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polacy rzucili się na złoto. Zakupy mogą się podwoić

Polacy inwestują w złoto
Bloomberg
W tym roku możemy zainwestować oszczędności nawet w ponad 10 ton złota, głównie w formie monet i sztabek. To dwa razy więcej niż w 2019 r. Na tej fali zyskuje też luksusowa biżuteria i zegarki.

Złoto zawsze było uważane za bezpieczną przystań i inwestorzy sięgali po nie w najbardziej niepewnych czasach. Teraz sprzyja im dodatkowo duża niepewność na giełdach, niskie stopy procentowe oraz pandemia i ryzyko z nią związane. W efekcie zainteresowanie złotem eksplodowało także w Polsce. Według branżowych szacunków, w pierwszym półroczu jego sprzedaż wyniosła u nas ok. 5 ton, tyle co w całym 2019 r.

– Jest takie powiedzenie, iż na złocie się nie straci. Co jest prawdą pod warunkiem, że się je kupi po atrakcyjnej cenie. Wcale przecież nie ma gwarancji, że ceny nadal będą rosły, choć to oczywiście popularna strategia inwestycyjna w obecnych realiach – mówi prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC. – Dlatego nie jest zaskoczeniem, że również Polacy postawili teraz na podobne strategie, niskie stopy procentowe zdecydowanie sprzyjają takiej decyzji – dodaje.

Rekordowy rok

7 sierpnia złoto kosztowało jak dotąd najwięcej w historii:...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA