fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Internauci z duszą piratów

Jeśli do stron z plikami filmów doliczy się użycie serwisów streamingowych, okazuje się, że nielegalne wideo z sieci ogląda ponad 80 proc. polskich internautów i jest ich więcej niż tych, którzy sięgają w sieci po wideo legalne.
www.sxc.hu
Nielegalne wersje filmów i seriali ściąga z sieci 27 proc. użytkowników sieci. Za powód podają niechęć do oglądania reklam, ale i do płacenia za takie treści.

Jak wynika z badania MEC VideoTrack, domu mediowego MEC, 17 proc. użytkowników robi to niezależnie od tego, czy ściągane przez nich filmy są dostępne w serwisach VoD. Badani pytani byli nie tylko o korzystanie z torrentów, ale także stron hostingowych.

– Mimo iż widzowie wolą obejrzeć reklamy, niż płacić, to i tak szukają możliwości ich pominięcia. Nie oznacza to, że do oglądających w sieci nie można dotrzeć z pomocą wideo – tylko 10 proc. korzystających z torrentów nie ogląda innych serwisów VoD, a zaledwie 0,5 proc. nie korzysta z YouTube – podają autorzy badania.

– Warto podkreślić, że ściąganie wideo z internetu nie jest – jak się często stereotypowo sądzi – domeną najmłodszych użytkowników, ale młodych dorosłych – zauważa Joanna Nowakowska, menedżer ds. komunikacji i analiz rynku domu mediowego MEC.

Powodem ich zachowania nie jest więc raczej brak pieniędzy na opłaty za treści w sieci. Najwyższy odsetek osób ściągających ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA