fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Lufthansa zainwestuje w Alitalię

Bloomberg
Niemiecki przewoźnik jest gotów zainwestować do 200 mln euro w Alitalię — powiedziała Reuterowi osoba związana ze sprawą, potwierdzając informację 2 włoskich dzienników.

Lufthansa wysłała pisma do włoskiego ministra przemysłu i do kierownictwa państwowych kolei Ferrovie dello Stato, że jest gotowa objąć udział we włoskiej linii lotniczej.

Resort przemysłu przedłużył do 21 listopada termin przedstawienia wiążących ofert, bo poprzedni  15 października minął bez porozumienia między najważniejszymi podmiotami: koleją FS, Delta Air Lines i grupą infrastruktury Atlantia, które przygotowują plan ratunkowy.

Lufthansa jest gotowa zainwestować od 150 do 200 mln euro, jakkolwiek w tych pismach nie wymieniła konkretnej sumy — powiedział informator. — Nie komentujemy tego — stwierdził rzecznik Lufthansy.

„Corriere della Sera" podał w wydaniu elektronicznym, że planowana inwestycja niemieckiej linii wynosiłaby 170-200 mln euro, a według „La Repubblica" — 150 mln euro. Przy górnym poziomie byłoby to dwa razy więcej od tego, co Delta jest gotowa zaryzykować.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA