fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Wyrzucą Polskę z Eurowizji?

Największy sukces polskiego wykonawcy na tym konkursie to drugie miejsce Edyty Górniak w 1994 roku
YouTube
Europejska Unia Nadawców (EBU), zaniepokojona kierunkiem zmian w mediach publicznych w Polsce, nie wyklucza usunięcia naszego kraju z konkursu Eurowizja.

EBU jest organizacją zrzeszającą europejskie media publiczne, organizuje również Konkurs Piosenki Eurowizji.

Prezydent Europejskiej Unii Nadawców, Jean-Paul Philippot, powiedział w wywiadzie dla "Financial Times", że jeśli Polska złamie statut EBU, może zostać wykluczona z grona państw-członków tej organizacji - informują Wirtualnemedia.pl.

Jak przyznał Philippot, EBU jest zaniepokojona sytuacją polskich mediów publicznych i monitoruje postępowanie Warszawy wobec nich. W grudniu ubiegłego roku dyrektor generalna EBU, Ingrid Deltenre, napisała list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraziła zaniepokojenie planowaną ustawą medialną, która podporządkowywała publiczne media rządowi. Deltenre apelowała w liście do Dudy, by nie podpisywał tej kontrowersyjnej ustawy.

Konkurs Piosenki Eurowizji został zapisany w księdze rekordów Guinnessa jako najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny. Polska uczestniczy w nim od 1994 roku. Jak dotąd, największy sukces polskiego wykonawcy na tym konkursie to drugie miejsce Edyty Górniak w 1994 roku.

W październiku ubiegłego roku uczestnictwo w zbliżającej się edycji konkursu potwierdził zarząd TVP. Obecny prezes Jacek Kurski nie jest fanem Eurowizji, więc nie wiadomo, jak władze polskiej telewizji ustosunkują się do uwag EBU.

Eduta Górniak na konkursie Eurowizji w 1994 roku 

 

Zobacz także:

Afera podsłuchowa: Inwigilowały dwie grupy

Źródło: Wirtualnemedia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA