fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Głódź przeprasza: Użyłem niewłaściwych słów

Fotorzepa/ Waldemar Kompała
Ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przeprosił osoby, które poczuły się urażone jego słowami, które padły w kontekście filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". - Nie oglądam byle czego - powiedział wówczas arcybiskup Głódź.

W oświadczeniu arcybiskup tłumaczy, że został zaskoczony przez dziennikarkę pytaniem i to zaskoczenie było powodem użycia przez niego "niewłaściwych słów".

"Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - czytamy na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej.

Czytaj także: Pedofilia wchodzi w kampanię do PE

Arcybiskup podkreśla, jak pisze: po raz kolejny, że "w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię".

Dowodem na to są podejmowane tam procedury cywilne i kanoniczne, które są zgodne z zaleceniami "Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski".

Abp Głódź zapewnia, że każdym zgłoszonym przypadkiem pedofilii zajmuje się specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta prowadzi także sprawy  ks. Franciszka Cybuli i  ks. Henryka Jankowskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA