fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Palestyńczycy zabici przy próbie dostania się do Izraela

AFP
Trzech Palestyńczyków zostało zastrzelonych w czasie próby przekroczenia granicy pomiędzy Strefą Gazy a Izraelem - podaje izraelska armia.

Do Izraela miał próbować przedostać się również czwarty Palestyńczyk - ale izraelska armia nie podaje informacji na temat jego stanu, ani miejsca w którym się obecnie znajduje.

Dwóch z trzech zabitych Palestyńczyków zostało już zidentyfikowanych - palestyńskie Ministerstwo Zdrowia podaje, że ofiary to 23-letni Bahaa Qdeih i 20-letni Mohammed Abu Rida.

"W czasie tego incydentu próba uszkodzenia infrastruktury bezpieczeństwa, naruszenia suwerenności Izraela i przeprowadzenia ataku została udaremniona" - głosi oświadczenie izraelskiej armii.

To kolejne ofiary trwających od sześciu tygodni protestów Palestyńczyków na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. Od 30 marca izraelskie siły bezpieczeństwa zabiły 51 Palestyńczyków - wynika z danych na które powołuje się CNN.

Palestyńczycy domagają się zakończenia blokady terytorium Autonomii Palestyńskiej przez Izrael i zwróceniu ziem odebranych Palestyńczykom w latach 70-tych.

Izrael przekonuje, że protesty są organizowane przez Hamas, który w ocenie Tel Awiwu wykorzystuje cywilów do swoich własnych celów politycznych narażając ich na utratę zdrowia i życia.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA