fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Z Doliny Krzemowej do Katowic

materiały prasowe
Platforma PubNub otwiera biuro w katowickim biurowcu .KTW I. W sercu metropolii będą tworzone i rozwijane światowe technologie.

Platforma PubNub tworzy oprogramowanie dla przedsiębiorstw i konsumentów. Specjalizuje się w rozwiązaniach umożliwiających prezentację danych w czasie rzeczywistym. Pracuje dla międzynarodowych gigantów, takich jak Adobe, Yelp, Peloton, eBay i Samsung. Obsługuje tysiące aplikacji z różnych branż, w tym aplikacje społecznościowe, czaty, aukcje internetowe, gry wieloosobowe, usługi finansowe, infrastrukturę telekomunikacyjną, a także handel elektroniczny. Produkty PubNub są wykorzystywane także do rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) w zakresie automatyki domowej, transportu, sprzedaży detalicznej. W maju firma oficjalnie potwierdziła ekspansję na rynek europejski i otwarcie dwóch nowych biur - w Londynie i Katowicach.

- Wybór stolicy województwa śląskiego był podyktowany m.in. faktem, iż jest to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków technologicznych na Starym Kontynencie - mówią przedstawiciele spółki TDJ Estate budującej katowicki kompleks biurowy .KTW. - Odzwierciedlają to najnowsze dane ABSL, z których wynika, że aż 41 proc. zatrudnionych w sektorze BSS w Katowicach pracuje dla firm z branży IT. Inwestorzy z San Francisco docenili także dużą dostępność talentów, która zapewnia szansę na pozyskanie świetnych, doskonale wykształconych specjalistów z całego obszaru metropolitalnego.

- Katowice oferują dobry klimat dla biznesu. Od lat podejmujemy starania, by tworzyć silną markę miasta, opartą na doskonałej lokalizacji, dostępie do wykwalifikowanej kadry i rozbudowanym systemie wsparcia dla przedsiębiorców - mówi cytowany w komunikacie Mariusz Jankowski, naczelnik wydziału obsługi inwestorów w urzędzie Katowic. - Dziś budujemy naszą pozycję także na potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii. Zainteresowanie inwestorów z branży high-tech, w tym firmy PubNub, z której przedstawicielami spotkaliśmy się podczas konferencji w Dolinie Krzemowej, bardzo nas cieszy. Każda nowa inwestycja to przyciąganie nowych miejsc pracy, talentów młodych, a w efekcie wspiera dalszy rozwój miasta.

Swoją siedzibę w Katowicach firma otworzy w .KTW I. Zajmie 350-metrowe biuro na 8. piętrze. Oficjalne rozpoczęcie pracy operacyjnej PubNub planuje na początek 2020 r. - PubNub to synonim innowacyjności, ultranowoczesnych technologii i pierwszoligowych rozwiązań - mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate. - Doceniamy, że do grona najemców .KTW dołączy startup o tak imponującej ścieżce rozwoju.

- Skupiamy się na budowaniu międzynarodowego zespołu w różnych częściach świata - mówi cytowany w komunikacie Todd Greene, prezes zarządu i współzałożyciel PubNub. - Chcemy dostarczać klientom najwyższej klasy rozwiązania ulepszające ich produkty, aplikacje, a ostatecznie - również ich biznes.

W transakcji najmu firmę reprezentowali doradcy z Knight Frank.

PubNub

Firma zarządza siecią transmisji danych, która łączy, dostarcza i kontroluje dane oraz logikę wykorzystywane do zasilania globalnych aplikacji w czasie rzeczywistym dla tysięcy firm na całym świecie, w tym Peloton, Atlassian i athenahealth. Założona w 2010 r. PubNub to firma technologiczna z Doliny Krzemowej, wspierana przez takich inwestorów jak Relay Ventures, Sapphire Ventures, Scale Venture Partners, Cisco Investments, Bosch, Ericsson i HPE.

.KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku oraz firmy sektora finansowego. Pierwszy z biurowców - .KTW I - rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r. W gronie najemców są m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, City Handlowy, EY, mBank, Gastromall Group i Świat Prasy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA