fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosną opóźnienia pociągów przez remonty na torach

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Na 13 przewoźników towarowych aż 11 pogorszyło w ub.r. punktualność. Liczba opóźnionych składów o ponad dwie godziny wzrosła pomiędzy I a IV kw 2017 r. blisko dwukrotnie.

Liczba pociągów pasażerskich opóźnionych o ponad dwie godziny wzrosła w czwartym kwartale 2017 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem blisko dwukrotnie. Tych, które spóźniły się w granicach od 1 do 2 godzin, przybyło o ponad jedną trzecią. A opóźnionych od pięć minut do godziny było więcej o przeszło dwie trzecie. Jak podaje Urząd Transportu Kolejowego (UTK), z 1,9 tys. w pierwszym do ponad 3 tys. w czwartym kwartale 2017 r. roku wzrosła liczba pociągów odwołanych. Na 13 przewoźników pasażerskich aż 11 pogorszyło poziom punktualności.

Najgorszy wynik należy do Kolei Małopolskich: w ostatnich 3 miesiącach ub.r. na czas przyjechało tylko 68,2 proc. pociągów, podczas gdy w pierwszym kwartale wynik był znacznie lepszy – 89,5 proc. Niewiele lepiej wygląda punktualność Intercity. Stopniała z 75,9 proc. w pierwszym kwartale ub.r. do 69 proc. w kwartale czwartym.

Po dobrych trzech latach, w których kolei przybywało pasażerów, na tory znowu nadciąg...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA