fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Katastrofa Smoleńska: Rosja chce zapis rozmowy braci Kaczyńskich

Fotorzepa, Jakub Kamiński
Do Polski trafił wniosek rosyjskiej Prokuratury Generalnej w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rosjanie proszą o przekazanie fonogramu rozmowy telefonicznej prezydenta Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem - informuje Onet.pl

O istnieniu nagrania poinformował sędzia Wojciech Łączewski. Materiał miał być zabezpieczony w ramach prowadzonego śledztwa.

O wniosku rosyjskiej Prokuratury Generalnej poinformował Andriej Iwanow. "Prokuratura Generalna, zgodnie z Europejską Konwencją o pomocy prawnej w sprawach karnych, skierowała do Ministerstwa Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o pomoc prawną. Powodem są nowe informacje, które pojawiły się w polskich mediach w związku ze sprawą katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku" - przekazał.

Rosyjska agencja informacyjna TASS przypomniała, że polskie media informowały o rozmowie braci Kaczyński na krótko przed katastrofą.

"Z uwagi na fakt, że informacje te wymagają oceny przez rosyjskich śledczych, strona polska została poproszona o sporządzenie fonogramu i stenogramu rozmowy telefonicznej" - poinformowała Prokuratura Generalne.

"Wszystkie dane zebrane podczas rosyjskiego śledztwa wykazały błędy w działaniach załogi, która zdecydowała się kontynuować lądowanie przy braku widoczności" - dodano.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA