fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Austriaccy inwestorzy porzucają Rosję

Bloomberg
„Klimat inwestycyjny w Rosji był ciężki przez wiele lat i miał stale negatywny wpływ na naszą działalność" - przyznaje austriacka firma inwestycyjna, po sprzedaży wszystkich swoich rosyjskich aktywów.

Immofinanz - austriacka grupa inwestycyjna poinformowała o sprzedaży pięciu swoich centrów handlowych w Moskwie i ostatecznym opuszczeniu rosyjskiego rynku. Aktywa kupiła petersburska firma Fort Group - firma działająca na rynku nieruchomości St. Petersburga. W portfelu ma 11 obiektów handlowych o powierzchni łącznej ponad 500 tys. mkw, luksusowy apartamentowiec, biznes centrum klasy A.

Rosjanie zapłacili 901 mln euro, w cenie uwzględniono zobowiązania finansowe Austriaków w Rosji - 675 mln euro. Tak więc na czysto Immofinanz dostał 226 mln euro.

"W ciągu ostatnich dwóch lat wyeliminowaliśmy szereg ryzyk - na przykład poprzez rozstrzyganie pozwów składanych przez inwestorów i ograniczanie ryzyka w naszym portfelu. Najważniejszym jednak krokiem była sprzedaż naszego portfela detalicznego w Moskwie. Klimat rynkowy w Rosji był trudny od wielu lat i wywarł znaczny negatywny wpływ na Immofinanz. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sfinalizowaliśmy sprzedaż rosyjskich centrów handlowych przed końcem 2017 r. I zamknęliśmy transakcję w najkrótszym możliwym terminie" - skomentował Oliver Schumy, dyrektor generalny Immofinanz. Dodał też, że firma skupi się na innych stabilnych i perspektywicznych rynkach Europy.„Teraz skupimy się na stabilnym rynku Zachodniej Europy - Niemczech i Austrii oraz na perspektywicznych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej".

Immofinanz specjalizuje się w inwestycjach w nieruchomości komercyjne - handlowe i biurowe. Działa w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rumuni i Polsce. Jak sama firma podaje na stronie internetowej - portfel jest wart 4,2 mld euro i obejmuje ponad 250 nieruchomości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA