fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ikea o Noblu Tokarczuk: „Dla tych, którzy mają coś do nadrobienia”

Ikea / Facebook
Sieć Ikea w zabawny sposób postanowiła wykorzystać literackiego Nobla Olgi Tokarczuk w reklamie swojego fotela. Nie zabrakło też docinka pod adresem wicepremiera Piotra Glińskiego.

Szwedzka sieć meblarska słynie z błyskotliwych reklam komentujących bieżące wydarzenia na świecie. Nie zawiodła również w przypadku literackiego Nobla przyznanego Oldze Tokarczuk.

Tuż po ogłoszeniu we czwartek polskiej pisarki laureatką literackiej nagrody Nobla za 2018 rok, Ikea udostępniła na koncie na Facebooku post reklamujący swój fotel Strandom, który - jak sugerują umieszczone na grafice książki - świetnie nadaje się do zagłębienia w lekturze. Firma napisała w poście: „A Wy? Przeczytaliście już wszystkie?”, nawiązując do twórczości Olgi Tokarczuk.

Nie obyło się też bez docinka pod adresem polityków. Grafika została bowiem opatrzona również tekstem „Dla tych, którzy mają coś do nadrobienia”. Szwedzki gigant zapewne oprócz nieobytych w literaturze klientów miał na myśli także wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, który wcześniej publicznie chwalił się, że nie przeczytał nigdy do końca żadnej książki Olgi Tokarczyk. Po otrzymaniu przez pisarkę Nobla, wiceminister zmienił jednak zdanie i obiecał, że nadrobi swoje braki. Może wygodny fotel ułatwi mu to zadanie…? - wyraźnie sugeruje firma w reklamie. 

Czytaj także: Nizinkiewicz: Wicepremier Gliński stracił okazję, żeby siedzieć cicho 

Reklama Ikei okazała się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy reakcja użytkowników Facebooka. Już po pierwszej dobie post otrzymał ponad tysiąc reakcji i ponad sto komentarzy. Internauci chwalili koncern za świetny refleks, a wielu z nich przyznało, że fotel posiada i uwielbia czytać w nim książki.

To nie pierwszy raz, kiedy Ikea w zabawny i błyskotliwy sposób wykorzystuje bieżące zdarzenia ze świata i polityki do reklamowania swoich produktów. Wcześniej koncern skomentował spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una grafiką przedstawiającą jego klucz imbusowy z napisem „Weapon of Mass Construction" (pol. „Broń masowej budowy”). Szwedzka sieć nie omieszkała również w żartobliwym tonie odnieść się do jednego z najważniejszych wydarzeń w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku - ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA