fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Komisja Europejska rozważa trzy scenariusze sankcji wobec Rosji

Bloomberg
Komisja Europejska ma trzy warianty przedłużenia sankcji wobec Rosji. Zakładają różny czas dalszego funkcjonowania ograniczeń.

O możliwym dalszym przedłużeniu sankcji i opracowanych przez Brukselę wariantach pisze dziś The Wall Street Journal. Według gazety możliwości są trzy: na 3-4 miesiące, na pół roku i na rok. Wariant najkrótszy może zostać zastosowany, by dać Moskwie sygnał, że „Unia uznaje niektóre ustępstwa Rosji w związku z Ukrainą".

Źródło gazety zapewnia, że Bruksela zdecydowała, że sankcje na pewno zostaną przedłużone, dopóki porozumienia z Mińska nie zostaną w pełni wykonane. Unijni liderzy planują na połowę grudnia dyskusję na temat przedłużenia sankcji. Ale do spotkania dojdzie tylko wtedy, jeżeli sprawa nie zostanie załatwiona wcześniej , tak jak to było w czerwcu.

9 listopada gazeta Handelsblatt napisała, że decyzja o przedłużeniu ograniczeń wobec Rosji już zapadła i zostanie ogłoszona w grudniu. Sankcje miałyby zostać przedłużone o pół roku. Według Spiegla za dalszymi sankcjami jest Angela Merkel, a kraje Europy wschodniej opowiadają się za wzmocnieniem ograniczeń wobec Rosji, przypomniał portal Delfi.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA