fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Znów rekordowy handel zagraniczny Niemiec

Bloomberg
Wielkość handlu zagranicznego Niemiec doszła w 2018 r. do rekordowego poziomu — stwierdził urząd statystyczny i zwrócił uwagę, że największa gospodarka Europy jest mocno związana z globalnym systemem handlu, któremu zagrażają protekcjonizm i wojny celne

Z opublikowanych w Berlinie danych wynika, że niemiecki eksport towarów wyniósł 1,3 bln euro, a import 1,1, bln, bijąc poprzedni rekord z 2017 r.; nadwyżka handlowa zmalała niewiele — podał Reuter.

Od 10 lat Niemcy rozwijały się dzięki uznanej roli dostawcy sprzętu przemysłowego najbardziej rozwiniętym krajom. To naraża je na konflikty handlowe w rodzaju obecnej wojny USA-Chiny. Jednak najnowsze dane miesięczne wskazują na niespodziewany wzrost eksportu i importu, co może oznaczać, że przewidywane od dawna zwolnienie tempa gospodarki tego kraju może opóźnić się.

Eksport po korekcie sezonowej zwiększył się o 1,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca, kiedy zmalał o 0,4 proc., natomiast import wzrósł o 1,2 proc. po spadku o 1,6 proc. w poprzednim miesiącu. To daje zwiększenie nadwyżki handlowej do 19,4 mld euro z 18,4 mld miesiąc wcześniej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA