fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Kontynuacja zwyżek

GPW
Bloomberg
W pierwszych minutach handlu na warszawskiej giełdzie większą aktywnością wykazali się kupujący. Pół godziny po starcie czwartkowych notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ponad 0,3 proc. na plusie.

Pozytywne zachowanie warszawskiego parkietu kontrastuje z kolorem czerwonym obecnym na większości pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mieli sprzedający. Większość głównych indeksów na zachodnioeuropejskich giełdach rozpoczęła notowania na minusie, ale skala zniżek jest ograniczona. Pozytywnie wyróżniają się parkiety a naszego regionu, gdzie handlujący inwestorzy wykazują większą ochotę do kupowani akcji.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących cieszą się największe spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą dzisiejszych wzrostów są walory PKO BP i KGHM. Kupujący pojawili się też na papierach koncernów energetycznych i JSW, które próbują odrabiać straty z rozczarowującego początku tego tygodnia. Natomiast na celowniku sprzedających znalazły się akcje koncernów paliwowych i Santandera. Powodów do zadowolenia mają też posiadacze akcji firm odzieżowych i Allegro, których notowania znajdują się pod kreską.

Negatywne nastroje przeważają również w segmencie małych i średnich spółek, gdzie lekką przewagę mają przecenione walory. Nie brakuje jednak pozytywnych wyjątków. Największym zainteresowaniem cieszyły się akcje Pharmeny, której notowania wystrzeliły o ponad 18 proc. po informacji , że spółka rozszerzy sprzedaż produktów z cząsteczką 1-MNA o terapię postcovidową.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA