fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

MFW: Ukraina zaczęła spłacać dług

Bloomberg
Kijów zaczął spłacać kredyt Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Na początek zwrócił 450 mln dol.
„Rozpoczęliśmy spłaty w programie Stand by; pierwsza transza - 450 mln dol. już została przelana. W sumie wielkość spłat wobec MFW razem z odsetkami wyniesie 1 mld dol. w okresie sierpień-grudzień 2017. Nie stanowi to zagrożenia dla poziomu rezerw międzynarodowych Ukrainy. Spłaty zostały wzięte pod uwagę przy prognozie wzrostu rezerw do 20 mld dol. do końca roku" - cytuje przedstawiciela Narodowego Banku Ukrainy, agencja Unian.

W marcu 2015 r MFW przyznał Ukrainie kredyt 17,5 mld dol. według 4-letniego programu EEF (Extended Fund Facility). Do tej pory Kijów otrzymał cztery transze na kwotę 8,62 mld dol. Wypłatę piątej (1,9 mld dol.) fundusz wstrzymał na początku lipca. Decyzja ma związek z faktem, że ukraiński parlament nie zdążył przed letnią przerwą uchwalić kilku wymaganych przez MFW ustaw, m.in. o reformie rolnej.

Reforma ta jest jednym z głównych warunków MFW, które fundusz postawił Ukrainie w umowie o pomoc finansową w kwocie 17,5 mld dol. Wprowadza ona możliwość kupna i sprzedaży ziemi przez obywateli Ukrainy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA