fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Koniec przeciągającego się postępowania w sprawie GetBack

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Koniec przeciągającego się postępowania w sprawie zatwierdzenia układu firmy windykacyjnej GetBack. Wrocławski sąd nie znalazł podstaw do odrzucenia układu.

Co zatwierdzenie układu oznacza dla obligatariuszy? GetBack ma spłacić wierzycieli niezabezpieczonych w 25 proc. w ciągu ośmiu lat (przewidziano 16 rat wypłacanych co pół roku, przy czym dwie pierwsze wypłaty ustalono na 0 proc.). Wariant ten zakłada, że spółka nadal będzie prowadzić działalność operacyjną, a jednocześnie podejmie próby sprzedaży kolejnych pakietów wierzytelności. Do tej pory GetBackowi udało sprzedać się jedynie część portfeli. Nabywcą została szwedzka grupa Hoist Finance, który kupiła część aktywów GetBacku za około 400 mln zł. Spółka te pieniądze przeznaczyła na spłatę wierzycieli zabezpieczonych. Warto dodać, że układ nie przewiduje konwersji obligacji na akcje.

Za zatwierdzeniem układu opowiadała się chociażby sama spółka. Jej przedstawiciele podkreślali bowiem, że jeśli nie uda się zawrzeć układu spółce grozi upadłość.

Samo przyspieszone postępowanie układowe rozpoczęło się w maju ubiegłego roku. Rozprawa sądu celem rozpoznania układu rozpoczęła się z kolei pod koniec marca 2019 r. Decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA