fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Revolut ma już w Polsce milion klientów

Shutterstock
Polscy klienci Revoluta najczęściej wykorzystują aplikację do zakupów i w podróży. Wydali w tym roku za jego pomocą już ponad 1 mld zł.

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta 10 milionów użytkowników w Europie, ma już ponad 1 milion klientów w Polsce. W najnowszym badaniu Revolut Money Report firma przeanalizowała, w jakich sytuacjach Polacy sięgają najczęściej po Revolut.

Polscy klienci w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydali z pomocą aplikacji 3,5 miliarda zł. Wprawdzie Revolut postrzegany jest jako aplikacja i karta wielowalutowa przydatna w podróżach, ale dane wskazują, że Polacy nie używają go wyłącznie za granicą. Wręcz większość wartości transakcji przeprowadzanych za pomocą aplikacji dotyczy zakupów: łączne wydatki na ten cel przez ostatnie 12 miesięcy przekroczyły 750 mln zł (czyli 22 proc.), z czego około połowa przypadła na wydatki stacjonarne, a połowa w internecie. Na podróże przeznaczyli około 630 mln zł (17 proc.), a na artykuły spożywcze 500 mln zł (14 proc.). Pozostałe kategorie to restauracje (13 proc.), transport (12 proc.), rozrywka (6 proc.), usługi (6 proc.), zdrowie (4 proc. wartości wydatków).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA