fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bitcoin zbliża się do 9 tysięcy dolarów

AdobeStock
Cena najpopularniejszej cyfrowej waluty wyniosła dziś nad ranem 8937,25 USD, osiągając najwyższy poziom od ponad roku, wynika z danych serwisu Coindesk. Od wczoraj notowania bitcoina wzrosły o ponad 9 proc., a jego cena wynosi obecnie 8733 USD.

Cyfrowa waluta kontynuuje swój tegoroczny rajd, zyskując od stycznia ponad 130 proc. Wzrost notowań bitcoina pomógł również zyskać innym kryptowalutom. Ethernum i XRP zdrożały od wczoraj o odpowiednio 6,8 proc. i 6,4 proc. Ponadto kapitalizacja rynku kryptowalut mierzona przez CoinMarketCap osiągnęła poziom 269,5 mld USD – najwyższy od sierpnia 2018 r.

Cyfrowe waluty po zeszłorocznych spadkach znów zyskują na popularności, nie tylko wśród inwestorów. W ostatnim czasie wiele firm zaczęło eksperymentować z kryptowalutami. Tajwański producent telefonów HTC wyprodukował telefon, którego celem jest pomaganie ludziom w przechowywaniu ich cyfrowych monet.

Mimo imponujących wzrostów bitcoina, jego cena wciąż pozostaje daleko od szczytu na poziomie 19 tys. USD osiągniętego pod koniec 2017 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA