fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Awans Koźmińskiego w światowej lidze studiów finansowych

Fotorzepa, Robert Gardziński
Finanse i rachunkowość w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) zajęły w tym roku 15. miejsce w globalnym rankingu brytyjskiego „Financial Times”. Jego czołówkę zdominowali Francuzi.

Tegoroczny ranking „FT” 60 najlepszych na świecie studiów magisterskich z dziedziny finansów otwierają cztery uczelnie francuskie: EDHEC Business School, HEC Paris, ESSEC Business School i ESCP Europe. Piąte miejsce zajął amerykański MIT. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) z kierunkiem Finanse i rachunkowość awansowała na 15 .miejsce z 18. pozycji w ub. roku.

- Przebić się w międzynarodowych rankingach kierunków to najlepszy sposób na podniesienie rangi polskich uczelni w świecie. W nauczaniu finansów na poziomie magisterskim trafiliśmy do światowej czołówki, gramy w tej samej lidze, co np. brytyjski Oxford (11. miejsce) czy amerykański MIT (5. miejsce) – uważa prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, która jest obecna w rankingach „Financial Times” od siedmiu lat. Przekłada się to na wysoki stopień umiędzynarodowienia uczelni, na której studiuje półtora tysiąca cudzoziemców z 70 krajów. Umiędzynarodowienie jest jednym z kryteriów branych pod uwagę w rankingu „FT”, aczkolwiek podstawowym wskaźnikiem pozostaje kariera absolwentów wyrażająca się szybkością znalezienia pracy i wysokością zarobków 3 lata po otrzymaniu dyplomu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA