fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Brytyjscy milionerzy cieszą się z Brexitu

123RF
Najzamożniejsi Brytyjczycy uważają, że dzięki wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej staną się jeszcze bogatsi – wynika z najnowszego badania szwajcarskiego banku UBS.

Menedżerowie ds. zarządzaniu majątkiem z banku UBS przeprowadzili ankietę wśród ponad 400 Brytyjczyków posiadających aktywa płynne o wartości co najmniej miliona dolarów (800 tys. funtów). Okazało się, że aż 78 proc. zamożnych respondentów sądzi, że opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wpłynie pozytywnie na ich finanse, pomimo osłabienia funta od czasu referendum i obaw o to, że wymiana dóbr i usług Zjednoczonego Królestwa z innymi krajami może być utrudniona po zakończeniu negocjacji brytyjskiej premier z Brukselą.

Co ciekawe, największym optymizmem wykazują się młodzi milionerzy. W grupie przebadanych osób w wieku od 18 do 34 lat aż 83 proc. respondentów spodziewa się, że dzięki Brexitowi w dłuższym terminie powiększy swój majątek. W przedziale wiekowym 35-44 podobnego zdania było 70 proc. respondentów, a wśród osób powyżej 64 roku życia – 74 proc. badanych.

Jak zauważa jednak dyrektor działu zarządzania majątkiem w brytyjskich oddziałach UBS, Nick Tucker, wielu klientów banku wyraża głębokie zaniepokojenie względem skutków Brexitu na ich majątek, a nastroje poprawiły się w ostatnim czasie jedynie w grupie najbogatszych.

- Jako oddział UBS nie wyrażamy żadnych poglądów politycznych w sprawie Brexitu, jednak nasze rozmowy z klientami w całym kraju ujawniły panujący niepokój. Najnowsze dane dotyczące brytyjskich milionerów pokazują natomiast bardziej skomplikowany obraz sytuacji. Patrzą oni coraz optymistyczniej na swoje finanse w dłuższym okresie – powiedział Nick Tucker w rozmowie z dziennikiem The Guardian.

Dodał jednak, że coraz więcej milionerów decyduje się teraz trzymać znaczną część swojego majątku w gotówce, by uchronić się przed możliwymi wstrząsami finansowymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA