fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Zmarła aktorka Ewa Milde

Kadr z serialu
24 lipca w Chicago zmarła Ewa Milde-Prus, aktorka znana z seriali "Czterdziestolatek" i "Alternatywy 4". Miała 76 lat. O jej śmierci poinformował, cytowany przez Onet, mąż Bogdan Łańko.

Ewa Milde od lat chorowała. Mąż artystki potwierdził informację mediom polonijnym.

Milde urodziła się 7 marca w 1944 r. w Skierniewicach. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Tam też debiutowała na deskach Teatru Ziemi Łódzkiej. Była związana z koszalińskim Teatrem Bałtyckim, szczecińskim Teatrem Dramatycznym, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz warszawskim Teatrem Ateneum.

Zagrała w m.in. w serialu "Czterdziestolatek" (Bożena, żona Antka), "Alternatywy 4" (Wiesława Winnicka), "Sami dla siebie", "O rany nic się nie stało", "Drewniany różaniec", a także w "Tulipanie"  i "Królowej Bonie" (Izabela, królowa węgierska, córka Bony i Zygmunta Starego).

W komedii "Miś" zagrała kultowy epizod "mojej żony, Zofii".

Pod koniec lat 80. wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie w Chicago związała się z radiem i sceną artystyczną tamtejszej Polonii. Z mężem - Bogdanem Łańką - założyła literacki kabaret Bocian - przypomina Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA