fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Aktor znany z "Gwiezdnych wojen" czuje się "nim" i "nią"

Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Billy Dee Williams, 82-letni aktor znany z wcielenia się w Lando Calrissiana w piątej i szóstej części "Gwiezdnych Wojen" ("Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi") oświadczył, że postrzega się zarówno jako mężczyznę, jak i kobietę.

Aktor podkreślił, że nie boi się pokazać tej strony swojej osobowości. Jak stwierdził czuje, że jego tożsamość płciowa jest płynna.

- Nigdy nie próbowałem być nikim innym, niż tylko sobą - powiedział Williams.

- Myślę o sobie, jako o raczej barwnej osobowości, która nie traktuje siebie, jako mężczyzny lub kobiety, zbyt poważnie - podkreślił.

- Nie boję się pokazać tej części siebie - dodał.

We wrześniu brytyjski piosenkarz Sam Smith poprosił fanów, aby używać w jego kontekście zaimków "oni" zamiast "on", po tym jak oświadczył, że jest osobą niebinarną (określenie różnych tożsamości płciowych, które nie są wyłącznie męskie lub kobiece).

O swojej słynnej kreacji w "Gwiezdnych wojnach" Williams powiedział, że "pokazał na ekranie to, czego ludzie nie spodziewali się zobaczyć". - Celowo zaprezentowałem coś, czego wcześniej nikt nie doświadczył (w filmach - red.): romantycznego, ciemnoskórego chłopaka - stwierdził.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA