fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Lek przeciwbólowy Katadolon znika z aptek. Zagrażał zdrowiu

www.sxc.hu
Główny Inspektor Farmaceutyczny postanowił wycofać z obrotu wszystkie serie leku przeciwbólowego Katadolon w związku z występowaniem zagrożenia dla zdrowia publicznego.

W komunikacie opublikowanym w piątek, 30 marca 2018 r., GIF poinformował, że wszystkie serie produktu leczniczego Katadolon zostaną wycofane z obrotu na polskim rynku. Jest to środek produkowany w kapsułkach twardych o pojemności 100 mg, stosowany przez dorosłych do łagodzenia ostrego bólu.

Przyczyną jest zawarta w leku substancja czynna flupirtyna, która zdaniem Komitetu ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków może zagrażać zdrowiu konsumentów. Komitet domaga się całkowitego zakazu wydawania przez Unię Europejską pozwoleń na dopuszczanie produktów z tą substancją do obrotu.

Już 1 marca GIF zdecydował o wstrzymaniu obrotu Katadolonem na terenie całego kraju, w reakcji na wniosek prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA