fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Dyrektor CKE o zmianach w maturach: egzamin nie będzie łatwiejszy

Fotorzepa/ Krzysztof Lokaj
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik skomentował wyniki tegorocznych matur oraz zapowiedział zmiany w egzaminie dojrzałości. Na czym będą one polegać?

Zdaniem dyrektora CKE pandemia mogła nieznacznie wpłynąć na wyniki tegorocznych egzaminów. - Z uwagi na koronawirusa szkoły dopuściły do matury większą liczbę uczniów, licząc na to, że egzamin zweryfikuje ich wiedzę - powiedział dyrektor CKE w rozmowie z onet.pl.

W jego opinii, jeżeli tylko istnieje taka możliwość, to wszyscy uczniowie powinni wrócić do kształcenia stacjonarnego. Jak twierdzi, nauka zdalna, mimo swoich zalet, nie daje takich rezultatów, jakie kształcenie w szkole.

Zdaniem dyrektora CKE pandemia mogła nieznacznie wpłynąć na wyniki tegorocznych egzaminów. - Z uwagi na koronawirusa szkoły dopuściły do matury większą liczbę uczniów, licząc na to, że egzamin zweryfikuje ich wiedzę - wskazuje.

Od 2023 r. wejdzie w życie zmiana w sposobie egzaminowania maturzystów. - Zdający będzie losował dwa pytania. Pierwsze z nich będzie z puli zadań jawnych dotyczących lektur, natomiast pytania z drugiej puli wciąż będą dla zdających nieznane - wyjaśnia.

Czytaj rozmowę na onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA