fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Obchody 100-lecia niepodległości: Koncert dla 50 przywódców w grudniu

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Przywódcy ok. 50 państw wezmą w grudniu udział w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W Katowicach zostanie zorganizowany uroczysty koncert.

Okazją do wspólnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości będzie szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. O zaplanowanych wydarzenia mówił szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Minister podkreślił, że międzynarodowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozłożone zostały na cały rok 2018, a uroczystości odbywały się zarówno w Polsce jak i na całym świecie podczas oficjalnych wizyt prezydenta.

W Katowicach przywódcy ok. 50 państw wezmą udział w koncercie, który zaplanowano na 3 grudnia w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Przy okazji przemówienie wygłosi prezydent Andrzej Duda.

Krzysztof Szczerski stwierdził, że plan międzynarodowych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę od początku zakładał, że główne uroczystości odbędą się nie samego 11 listopada, który w wielu państwach Europy jest również świętem narodowym, a na świecie jest obchodzony uroczyście jako rocznica zakończenia I wojny światowej.

- Stawianie przywódców w sytuacji wyboru pomiędzy uroczystościami końca I wojny światowej a polskim Świętem Niepodległości byłoby dla wszystkich kłopotliwe. Więc od samego początku taka była strategia, że rozłożymy ten międzynarodowy wymiar obchodów na kilka etapów - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA