fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Dobra osobiste: pierwszy pozew za wpis na portalu Daj w Łapę

Fotorzepa, Michał Walczak
Obrażona sędzia żąda przeprosin.

Administrator portalu Daj w Łapę dostał pierwszy pozew za swoją działalność. Sędzia z Gdańska, dotknięta negatywnymi i obraźliwymi wpisami na portalu, żąda ich usunięcia i opublikowania oświadczenia z przeprosinami za naruszenie dóbr osobistych. Do pozwu dołączyła odpisy wpisów.

Dawid Jabłoński, administrator portalu, twierdzi, że w sprawie akurat tych wpisów sam zawiadomił prokuraturę, bo wyglądały na złośliwe i wskazywały, że ich autorką jest np. rozżalona rozwódka, która nie uzyskała rozwodu z winy męża. Broni się, że sędzia otrzymała wszelkie dane pozwalające na ustalenie osób zamieszczających wpisy.

Strona dajwlape.pl cieszy się dużą popularnością. W ciągu trzech lat odwiedziły ją miliony internautów. Nie każdy zostawia swój komentarz, ale czyta chętnie. W jednej z zakładek dostępny jest ranking sędziów z całej Polski. Można w nim zabrać głos na temat konkretnego sądu lub konkretnego sędziego (z imienia i nazwiska). Internauci, którym przyszło się zetknąć z wymiarem sprawiedliwości, mogą dodać dane sędziego do listy i zamieścić obok komentarz. Wśród wpisów, które się pojawiają, przeważają negatywne.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA