fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Niemcy w 2021 roku chcą się zadłużyć na 160 mld euro

Minister finansów Olaf Scholz i kanclerz Angela Merkel
AFP
Niemcy chcą mocniej ratować gospodarkę dotkniętą skutkami pandemii koronawirusa i planują zwiększyć w 2021 r. zadłużenie budżetu do co najmniej 160 mld euro - informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła.

Około 39,5 mld euro ma być przeznaczonych na koronawirusową pomoc biznesowi, wynika z dokumentu, który powstał dla komisji budżetowej Bundestagu. Wynika z niego, że minister zdrowia Jens Spahn (CDU) otrzyma grant na zamówienie szczepionki w wysokości prawie 2,7 mld euro. Jak dowiedział się Reuters dodatkowe wydatki mają wynieść około 70 mld euro w porównaniu z projektem budżetu przedstawionym na koniec września. Wtedy też minister finansów Olaf Scholz zakładał zaciągnięcie zobowiązań w wysokości 96 miliardów euro.

Według przedstawicieli koalicji rządowej drastyczny wzrost nowego zadłużenia wynika po części z przesunięcia wydatków z tego roku na następny.

Tymczasem minister zdrowia Spahn poinformował, że Niemcy mogą zacząć szczepić przeciwko Covid-19 już w przyszłym miesiącu. Powszechne szczepienia maja zdaniem epidemiologów pomóc w szybszym powrocie do normalności gospodarczej i społecznej sprzed pandemii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA